Naszym podopiecznym oferujemy duży wachlarz zajęć dodatkowych:

Zajęcia z logopedą

Dzięki bezpłatnemu spotkaniu diagnozującemu rodzice otrzymują informację o wadach wymowy dziecka oraz zalecenia specjalisty dotyczące dalszej pracy z dzieckiem w celu poprawy artykulacji, wymowy i dykcji. Na życzenie rodziców istnieje możliwość odpłatnej współpracy logopedy z dzieckiem w naszym przedszkolu.

Karate

Zajęcia płatne prowadzone przez Pana Wojciecha Jeża, reprezentanta Polski w Ju-Jitsu sportowym i wicemistrza Polski, wykwalifikowanego instruktora sportu z wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie sztuk walki.

Kurs tańca

Prowadzony przez instruktorów mających bogate doświadczenie w pracy z najmłodszymi dziećmi. Zajęcia mają na celu naukę wybranych technik tanecznych tj.: taniec klasyczny, hip-hop, taniec ludowy, towarzyski, elementy tańca nowoczesnego, technika release, oraz praca nad koordynacją ruchową.

Balet

Balet przynosi dzieciom wiele korzyści. Pozytywnie wpływa na równowagę, sylwetkę i postawę młodego człowieka, wspomagając terapię płaskostopia czy wad postawy. Dzięki baletowi możliwa jest poprawa koordynacji ruchowej i wzmocnienie śródstopia. Poza tym, zajęcia baletowe dla dzieci są świetnym sposobem na rozwinięcie zręczności, płynności ruchów i wdzięku. Jak każda forma aktywności fizycznej, balet prowadzi do lepszej koncentracji i samodyscypliny oraz pobudza inwencję twórczą. Ruchliwemu dziecku ułatwia rozładowanie nadmiaru energii, a wstydliwemu – pokonanie własnej nieśmiałości. Taniec ten uczy wrażliwości estetycznej i muzycznej.

Kodowanie

Czy nauka programowania ma sens w przypadku przedszkolaków? Tak, bo esencją tej sztuki jest logiczne myślenie, znajomość podstawowych pojęć matematycznych i zdolność koncentracji. Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki czemu już kilkulatkowie rozwijają się społecznie. Dla efektywnej realizacji procesu wychowawczego bardzo ważną cechę zabaw z elementami kodowania stanowi fakt, że trudności, które mogą pojawić się w ich trakcie, są przez dzieci traktowane raczej jako wyzwania, a nie jako problemy czy bariery. W trakcie zabaw z kodami dzieci koncentrują się na wyszukiwaniu rozwiązań (jednego lub wielu), przez co wzrasta ich poczucie własnej wartości. Czują się zauważone i docenione, co w konsekwencji przyspiesza i czyni bardziej efektywnym proces przyswajania przez nie informacji i rozwoju nowych umiejętności.

Szachy

To nie tylko ćwiczenia i taniec. Podczas zajęć dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtuje i rozwija się kreatywność, dyscyplina oraz pamięć.

Papieroplastyka

Zajęcia polegają na przybliżeniu dzieciom pracy dziennikarza. Aranżujemy rozmowy, wywiady, elementy wchodzenia w rolę piosenkarza, aktora lub polityka. Pracujemy także nad mową ciała.

Dodatkowa korektywa