Zajęcia z dnia 27 maja 2020

„Wszyscy lubimy się bawić”

Ćwiczenia oddechowe: Słomki

źródło: Mac Edukacja, seria Olek i Ada A A+, przewodnik metodyczny cz. 4, strona 112

-Słomki do napojów, małe elementy, wycięte ozdobnym dziurkaczem do papieru, dwa pojemniki
Do zabawy warto zaprosić pozostałych domowników. Rodzic dzieli osoby na dwa zespoły. W jednym końcu sali np. na stoliku wysypuje małe papierowe elementy wycięte z dziurkacza. Domownicy z poszczególnych zespołów kolejno przenoszą je za pomocą słomek do napojów – po jednym elemencie – do pojemnika. Zwycięża drużyna, która szybciej wykona zadanie.

Ćwiczenia pamięci: Co zginęło ze środka koła?

źródło: Mac Edukacja, seria Olek i Ada A A+, przewodnik metodyczny, cz. 4, strona 112

-Foremki do piasku o różnych kształtach
Do zabawy warto zaprosić pozostałych domowników. Rodzic pokazuje wszystkim foremki do piasku i prosi, by osoby powiedziały, co swoim kształtem przypominają. Wspólnie wybierają kilka i układają je na środku dywanu. Jedna z osób odwraca się tyłem, a wybrana osoba zabiera jedną foremkę i chowa za plecami. Osoba, która odgadnie, co zniknęło ze środka koła, wybiera kolejną osobę do odgadywania. Jeśli za pierwszym razem nie potrafi wskazać brakującej foremki, pozostali domownicy mogą jej podpowiedzieć.

Zabawa dydaktyczna: Liczymy

źródło: Mac Edukacja, seria Olek i Ada A A+, przewodnik metodyczny cz. 4, strona 112

Kostka dla pary
Do zabawy warto zaprosić pozostałych domowników. Domownicy rozgrywają turniej z kostką. Rzucają kostką w parach. Zwycięzca – osoba, która wyrzuciła więcej oczek – przechodzi do następnej rundy. Przy każdym powtórzeniu zwycięzcy rozgrywają turniej pomiędzy sobą.

Zabawa integrująca: Urządzamy przyjęcie dla naszej grupy/rodziny

źródło: Mac Edukacja, seria Olek i Ada A A+, przewodnik metodyczny cz. 4, strona 113

-Masa solna, foremki do piasku i ciasteczek, barwniki spożywcze, naczynia z kącika kuchennego, talerzyki jednorazowe
Do zabawy warto zaprosić pozostałych domowników. Domownicy uczestniczą w wykonywaniu masy solnej. Dzielą masę i dodają do niej różne barwniki. Wypełniają foremki masą lub wycinają foremkami kształty – odkładają wykonane ciasteczka do wyschnięcia. Bawią się w kąciku lalek w przyjęcie grupowe. Wszyscy są dla siebie uprzejmi, używają zwrotów grzecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *