Zajęcia z dnia 7 maja 2020

Kolory flagi

Flaga Polski: zadanie plastyczne

Biała kartka A4, farby: biała i czerwona, ołówek.
Dziecko ołówkiem dzieli kartkę prostą kreską na pół z pomocą rodzica. Następnie jedno pole maluje białą farbą zaś drugie czerwoną, wykonując flagę Polski.

Ćwiczenia logopedyczne usprawniające narządy mowy – język, wargi, żuchwę

przewodnik metodyczny „Olek i Ada” Wydawnictwo MAC edukacja, cz. 4, s. 59

Lusterko dla dziecka.
Kolory flagi – Rodzic podaje kolory flagi. Gdy mówi biały – dziecko unosi język do góry, w stronę nosa, gdy mówi czerwony – język opuszcza na dolną wargę.

Chorągiewki – tak jak chorągiewki poruszają się na wietrze, tak dziecko porusza językiem po górnej wardze, od jednego kącika ust do drugiego.

Lech, Czech, Rus jadą na koniach – dziecko naśladuje osobno stukot kopyt koni każdego z bohaterów legendy. Przykleja szeroko ułożony język do podniebienia i odbija go, jednocześnie ściągając wargi w dziobek i rozciągając szeroko.

Orzeł – dziecko wysuwa język do przodu, unosząc jego czubek do góry, i porusza nim na boki, tak jak orzeł swymi skrzydłami.

Wędrówka po Polsce – przy szeroko otwartej jamie ustnej dziecko wysuwa język do przodu i porusza nim do góry, w dół, w prawą stronę, w lewą stronę.

Zabawa konstrukcyjna: Budujemy Polskę

Skakanki/sznurki, klocki.
Rodzic układa na podłodze ze skakanek kontur granic Polski, a zadanie dziecka polega na wypełnieniu go różnego rodzaju budowlami. Dzieci omawiają, co zbudowały.

Zajęcia grafomotoryczne

Szlaczki (załącznik nr 1), źródło: internet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *