Zajęcia z dnia 8 kwietnia 2021

Kiedy jestem chory

 

Kolorowe termometry – klasyfikowanie według koloru i przeliczanie

 

(źródło: przewodnik metodyczny, seria: Razem bawimy się, cz. 3, str. 191)

Dziecko z pomocą Rodzica wykonuje kartę pracy „Razem się bawimy” str. 49, cz. 3

 

Chusteczka – zabawa z chusteczką – usprawnianie aparatu oddechowego i nabywanie umiejętności korzystania z chusteczki podczas kataru

 

(źródło: przewodnik metodyczny, seria: Razem bawimy się, cz. 3, str. 190)

Do zabawy warto zaprosić pozostałych domowników. Dziecko i domownicy otrzymują jednorazowe chusteczki, które rozkładają przed sobą, dmuchają w nie, podrzucają i łapią, wydmuchują nos i wyrzucają do kosza.

 

Która chusteczka – zabawa dydaktyczna

 

(źródło: przewodnik metodyczny, seria: Razem bawimy się, cz. 3, str. 190)

Do zabawy warto zaprosić pozostałych domowników. Należy przygotować sześć (lub więcej; zależnie od możliwości dziecka i domowników) jednorazowych chusteczek. Na każdej chusteczce Rodzic rysuje lub nakleja prosty, zrozumiały dla dziecka symbol np. kwiatek, listek, motylek, słonko, kółko,  serduszko.  Wskazana osoba  układa  chusteczki w szeregu, przed innymi osobami, tak, aby widoczne były symbole na chusteczkach.  Dziecko, domownicy  przeliczają  chusteczki, określają  która  jest  pierwsza  („ta z kwiatkiem”), która druga, trzecia itd. Rodzic pyta: która chusteczka jest z listkiem, a dziecko, domownicy odpowiadają: czwarta. Kolejność ułożenia chusteczek zmienia Rodzic lub inne osoby.

 

Rączki pracują, gdy serduszko rysują

 

Dzieci rysują serduszko obiema rękoma na dywanie, w powietrzu, w pojemniku z drobną kaszą, piaskiem oraz układanie ze sznurka, wstążki – nabywanie płynności ruchów.

(źródło: przewodnik metodyczny, seria: Razem bawimy się, cz. 3, str. 191)

 

Śmiech, to zdrowie – zabawa integracyjna z elementem śmiechoterapii

 

(źródło: przewodnik metodyczny, seria: Razem bawimy się, cz. 3, str. 191)

Do zabawy warto zaprosić pozostałych domowników. Dziecko i domownicy siedząc w kręgu śmieją się cicho, a później głośno wymawiając: ha, ha, ha; hi, hi, hi; ho, ho, ho; he, he, he. Następnie Rodzic dzieli grupę na dwa zespoły, z których jeden śmieje się na ha, ha, ha, a drugi mu odpowiada: hi, hi, hi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *